حرص ناخودآگاه

اکثر معاله گران در ابتدای کار دچار این مشکل روحی می شوند در واقع به دلیل ازادی زیاد و بیش از حد بازار های مالی دچار توقع نامناسب از بازار میشوند و در ناخودآگاه خود سعی دارند تا انتقام مشکلات دیگر را از بازار بگیرند و با معاملات التیامی بر زخم ها بگذارند.به طور مثال در کشور ما با توجه به مشکل تورم که سالهاست گریبان گیر اقتصاد ماست معامله گران سعی دارند تا با کسب سود های بزرگ بر این تورم غلبه کنند ( در نا خودآگاه). واضح است که مشکلات ما در سود دهی بازار هیچ نقشی ندارند و معامله گری نیز دارای بازدهی مناسب خاص خودش هست.
یا مثلا افراد در ابتدا به دلیل ازادی در انتخاب حجم و میزان ریسک با حجم های بسیار زیاد معامله میکنند تا سود های کلان بدست اورند در صورتی که این رفتار دیگر شبیه معامله گری در بازار مالی نیست بلکه شباهت بیشتری به قمار در کازینو ها دارد.
به شخصه افراد بسیاری را دیده ام که در گفتار میگویند ماهانه ۱۰ درصد سود بسیار خوبیست اما رفتارشان اینگونه نیست و در عمل به دنبال سود های رویایی هستند‌‌.

باید توجه داشت که ما قرار نیست قمار گونه مبلغ هنگفتی در بازار به جیب بزنیم و فرار کنیم بلکه میخواهیم در بلند مدت هر ماه سود ده باشیم.

به این مهم دست نمیابیم مگر با شناخت و بازسازی طرز فکر خود که به قول ناصر خسرو” از ماست که بر ماست” همواره به یاد داشته باشیم بزرگترین دشمن معامله گر ذهن اوست.

در نمایشگاه امسال با تست شخصیت معامله گری در خدمت عزیزان بودیم و این مشکل فکری طبق امار در ۸۴ درصد معامله گران ایرانی دیده میشد.

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *